ManBuilder – kapsula, rishikime, çmim, ku për të blerë?

Çfarë është mosfunksionimi erektile dhe si funksionon suplementi ushqimor ManBuilder, do ta përshkruajmë tani në këtë artikull.

Mosfunksionimi erektile(impotenca)është paaftësia për të marrë dhe mbajtur një ereksion mjaft të fortë për seks.

Problemet e ereksionit herë pas here nuk janë medoemos një shkak për t'u shqetësuar.Megjithatë, nëse mosfunksionimi erektile është një problem i vazhdueshëm, mund të shkaktojë stres, të ndikojë në vetëbesimin dhe të kontribuojë në problemet në marrëdhënie.Problemet në marrjen ose mbajtjen e një ereksioni mund të jenë gjithashtu një shenjë e një gjendjeje shëndetësore thelbësore që kërkon trajtim dhe një faktor rreziku për sëmundjet e zemrës.

Simptomat

Simptomat e mosfunksionimit erektile mund të përfshijnë këmbëngulës:

Shkaqet e mosfunksionimit erektile

Azgjatura seksuale e meshkujve është një proces kompleks që përfshin trurin, hormonet, emocionet, nervat, muskujt dhe enët e gjakut.Mosfunksionimi erektile mund të vijë si pasojë e një problemi me ndonjë prej tyre.Në mënyrë të ngjashme, stresi dhe problemet e shëndetit mendor mund të shkaktojnë ose të përkeqësojnë mosfunksionim erektile.

Ndonjëherë kombinimi i problemeve fizike dhe mendore shkakton mosfunksionim erektile.Për shembull, një gjendje e vogël fizike që të ngadalëson reagimin seksual mund të shkaktojë ankth për mbajtjen e një ereksioni.Ankthi që vjen si pasojë mund të çojë në mosfunksionim erektile ose përkeqësimin e tij.

Ndërtuesi i njerëzve

Shkaqet fizike të mosfunksionimit erektile

Në shumë raste, mosfunksionimi i erektile shkaktohet nga diçka fizike.Shkaqet më të zakonshme janë:

 • Sëmundjet e zemrës
 • Enët e gjakut të mpiksura (atherosclerosis)
 • Kolesteroli i lartë
 • Tensioni i lartë i gjakut
 • Diabeti
 • Dhjamosja
 • Sindroma metabolike — një gjendje që përfshin tensionin e lartë të gjakut, nivelet e larta të insulinës, dhjamin e belit dhe kolesterolin e lartë
 • Sëmundja e Parkinsonit
 • Sklerozë
 • Disa ilaçe me recetë
 • Përdorimi i duhanit
 • Sëmundja e Peironisë — zhvillimi i indit të shenjës brenda penisit
 • Alkoolizmi dhe forma të tjera varësie
 • Çrregullime të gjumit
 • Trajtimi i kancerit të prostatës ose hipertrofisë së prostatës
 • Operacionet ose dëmtimet që prekin zonën pelvike ose shtyllën kurrizore
 • Testosterone e ulët

Shkaqet psikologjike të mosfunksionimit erektile

Truri luan një rol kyç në ndezjen e një sërë ngjarjesh fizike që shkaktojnë një ereksion, duke filluar me ndjenjat e zgjimit seksual.Shumë gjëra mund të ndërhyjnë në ndjesitë seksuale dhe të shkaktojnë ose të keqësojnë mosfunksionim erektile.Përfshi:

 • Depresioni, ankthi ose gjendje të tjera të shëndetit mendor
 • Stresi
 • Problemet e marrëdhënieve të shkaktuara nga stresi, komunikimi i dobët ose shqetësime të tjera

Faktorët e rrezikut

Me kalimin e moshës, ereksionet mund të marrin më shumë kohë për t'u zhvilluar dhe mund të mos jenë aq të forta.Ju mund të keni nevojë për kontakt më të drejtpërdrejtë me penisin tuaj për të marrë dhe për të mbajtur një ereksion.

Faktorë të ndryshëm të rrezikut mund të kontribuojnë në mosfunksionimin e erektile, duke përfshirë:

 • Kushtet mjekësore, veçanërisht diabeti ose sëmundjet e zemrës
 • Përdorimi i duhanit, i cili kufizon rrjedhjen e gjakut në vena dhe arterie, me kalimin e kohës mund të shkaktojë kushte kronike që çojnë në mosfunksionim erektile
 • Mbipesha, sidomos nëse jeni të dhjamosur
 • Disa procedura mjekësore, si kirurgjia e prostatës ose terapia me rrezatim të kancerit
 • Dëmtimet, veçanërisht nëse dëmtojnë nervat ose arteriet që kontrollojnë ereksionin
 • Ilaçet, duke përfshirë antidepresantët, antihistaminët dhe ilaçet që përdoren për të trajtuar tensionin e lartë të gjakut, dhimbjet ose kushtet e prostatës
 • Gjendje psikologjike të tilla si stresi, ankthi apo depresioni
 • Përdorimi i drogës dhe alkoolit, veçanërisht nëse jeni një narkoman afatgjatë ose pini shumë

Tani do të përqendrohemi në mënyrën se si ta heqim qafe këtë problem duke përdorur suplementin ushqimor ManBuilder.

Ndërtuesi i njerëzve

Çfarë është Ndërtuesi i Manit?

ManBuilder është një tabletë për forcë pa recetë, të cilën e gjeta kohët e fundit në Internet. Nuk kisha ndër mend ta provoja, por vendosa t'i hidhja një sy më nga afër dhe t'i analizoja përbërësit. Meqënëse faqja ime është tërësisht e dedikuar për aftësinë mashkullore, shqyrtimi ManBuilder është në rregull. A funksionon me të vërtetë siç pretendon prodhuesi? A është çmimi i përshtatshëm për cilësinë? Cilat janë referimet? Ju inkurajoj të lexoni rishikimin e produktit.

ManBuilder si funksionon?

ManBuilder janë pilula të fuqisë pa recetë, të cilat mund të blihen duke i porositur ato nëpërmjet faqes së internetit të prodhuesit. Qëllimi i përgatitjes është të eliminojë problemet e fuqisë dhe të përmirësojë pjellorinë. Suplementi është i destinuar veçanërisht për burrat e moshuar që shpesh kanë probleme me ereksionin. Zakonet e këqija të të ngrënit, stresi dhe mungesa e ushtrimeve janë faktorët që më shpesh shkaktojnë probleme me libidon mashkullore. Ia vlen ta ndryshosh mënyrën e jetesës në një mënyrë më të shëndetshme dhe të zgjedhësh barëra që do të përshpejtojnë shërimin e performancës seksuale. Për shembull, ManBuilder ndryshuar, e cila është një përzierje e përbërësve me origjinë natyrore.

Prodhuesi i suplementit ushqimor ManBuilder siguron që ky produkt ndihmon në rritjen e qëndrueshmërisë dhe gjithashtu kontribuon në një ereksion të fortë dhe afatgjatë. Falë tabletave ManBuilder, është e mundur të kryeni aktivitet seksual shumë më shpesh. Përgatitja rekomandohet jo vetëm për burrat e moshuar që duan të përmirësojnë cilësinë e jetës së tyre seksuale, por për të gjithë burrat që kujdesen për shëndetin e mirë dhe seksin e shkëlqyer.

Ndërtuesi i njerëzve

ManBuilder është e sigurt?

Kapsulat ManBuilder pa recetë karakterizohen nga fakti se përmbajnë shpesh përbërës natyralë. Tabletat përmbajnë katër përbërës me origjinë natyrore.

Burrat që kërkojnë pilula libido me siguri do të vlerësojnë faktin se produkti nuk ka efekte anësore dhe është i sigurt për shëndetin. Megjithatë, para se të përdorni suplementin, ia vlen të siguroheni se nuk jeni alergjik ndaj asnjë prej përbërësve të tij.

Çfarë përbërëssh ka ManBuilder?

 • Ekstrakti i Guaranës – një përbërës i përdorur si një stimulant natyral. Kafeina në guarana ndihmon në zvogëlimin e mosfunksionimit erektile. Njerëzit që përdorin ekstraktin e guaranës kanë vënë re një rritje të energjisë dhe vitalitetit pas përdorimit të saj. Përveç kësaj, guarana ka një efekt që zvogëlon lodhjen mendore dhe fizike. Lehtëson memorizimin dhe përmirëson përqendrimin.
 • L-arginine – një përbërës që nuk mund të mungojë në pilulat e mira të ereksionit. L-arginina është një aminoacid që kontribuon në prodhimin e oksidit nitrik dhe në këtë mënyrë përmirëson qarkullimin e gjakut, duke përfshirë edhe indet penile. Falë kësaj, «pajisjet» arrijnë madhësinë e dëshiruar më shpejt dhe duket edhe më e madhe se normalisht. L-arginine është gjithashtu përgjegjëse për prodhimin e spermës dhe për këtë arsye mund të kontribuojë në përmirësimin e pjellorisë, e cila konfirmohet nga studimet në lidhje me këtë.
 • Gliceina është një tjetër aminoacid i pranishëm në tabletat ManBuilder. Ky përbërës ndikon në funksionimin e duhur të sistemit nervor. Përveç kësaj, ajo ka një efekt çlodhës dhe që të rrit humorin. Glycine gjithashtu kontribuon në funksionimin e duhur të gjëndrës së prostatës.
 • Magnezi – një element që është jashtëzakonisht i rëndësishëm për proceset që ndodhin në trup. Ndikon në strukturën e kockave dhe në funksionimin e muskujve. Magnezi është një mineral që kontribuon në mbajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak, prandaj shpesh gjendet në "shtesat mashkullore" tipike. Ky përbërës ndihmon në zvogëlimin e problemeve seksuale, parandalon mosfunksionimin e erektile dhe gjithashtu rrit libidon. Ilaçet, zakonet jo të shëndetshme të të ngrënit dhe stresi kontribuojnë në mungesën e magnezit.

Kërkime shkencore për ndërtuesin e njerëzve

Studimet shkencore kanë treguar se produkti manBuilder sjell rezultate të shkëlqyera në 98.3% të meshkujve. Me përdorimin e rregullt, ereksionet bëhen më të lehta dhe mbi të gjitha qëndrojnë aktive për një kohë të gjatë. Jo vetëm që mund ta shohësh dhe ta ndjesh ndryshimin pas marrëdhënies së parë, por është një surprizë e vërtetë për të gjithë ata burra që fillimisht dëshpëruan se gjendja e tyre ishte shumë stresuese dhe se ranë në depresion. E gjithë kjo zhduket në një çast falë këtij produkti, i cili tashmë ka pushtuar të gjithë botën.

Ndërtuesi i njerëzve

Rezultatet dhe efektet e ndërtuesit

Ky produkt punon me të vërtetë dhe janë njerëzit që kanë provuar dhe vazhdojnë ta përdorin atë që thonë se kapsulat ManBuilder janë një nga produktet më të mira që mund të gjeni në treg. Jo vetëm që është e lehtë për t'u gjetur, por punon shpejt dhe me shumë efektshmëri. Konsumatorët janë më se të kënaqur dhe në të njëjtën kohë rekomandojnë produktin edhe për miqtë e tyre, të cilët mund të kenë të njëjtat probleme, por kanë turp të shkojnë te mjeku. Zgjidhja është brenda mundësive të të gjithëve, është natyrale dhe quhet ManBuilder.

Rezultatet flasin vetë. Shumë njerëz fillojnë ta përdorin nga kureshtja, por kur shohin rezultatet, befasohen këndshëm. Menjëherë pas aplikimit, penisi fillon të fryhet dhe ndryshon si madhësi ashtu edhe ngurtësi. Si burrat, ashtu edhe dashnoret e tyre mund të shijojnë momente kënaqësie pa parehatinë e penisëve që nuk janë gati për marrëdhënie seksuale.

Shqyrtime të mjekëve dhe specialistëve për ManBuilder

Rishikimet e mjekëve në lidhje me ManBuilder janë gjithashtu pozitive, por kjo nuk është e habitshme, sepse ajo është një produkt që është provuar dhe testuar, dhe efektivitetin e saj dhe potencë është i mirënjohur. Ja përse kaq shumë specialistë e rekomandojnë këtë produkt, i cili punon natyrshëm, por në të njëjtën kohë është shumë i efektshëm. Dr. Marco Detozzi tha:

"Unë jam një specialist në urologji dhe njoh pothuajse çdo produkt në treg, gjithashtu sepse dua të di se çfarë punon dhe çfarë jo. ManBuilder është një produkt që më befasoi në një mënyrë fantastike. Ajo punon si një bukuri dhe unë gjithmonë ua rekomandoj pacientëve të mi."

Ndërtuesi i njerëzve

Shqyrtime dhe shqyrtime të përdoruesve në lidhje me ManBuilder

Gjithashtu shqyrtime të mira dhe më shumë rreth ManBuilder nga konsumatorët kanë treguar se të gjithë janë shumë të lumtur dhe të kënaqur. Përvoja e tyre është dëshmia më e rëndësishme dhe më e shquar që një produkt si ManBuilder mund t'u japë konsumatorëve të tij. Rezultate shumë të kënaqshme dhe një spektakël mahnitës që askush nuk mund ta imagjinonte.

"Jam ende beqare dhe kërkoj gruan perfekte, por me probleme ereksioni nuk munda ta gjeja. Me ManBuilder, jam kthyer në lojë dhe më duhet të them se jam në rrugë të mbarë për të gjetur shpirtin tim binjak. Nuk më vjen më turp për paraqitjen time seksuale, madje duhet të them se jam shumë krenare për aftësitë e mia dhe të gjitha gratë që flenë me mua janë më se të kënaqura. Faleminderit shumë ManBuilder, ju keni ndryshuar jetën time në një mënyrë të mahnitshme."

Çmimi dhe ku të blejmë ManBuider?

ManBuilder mund të blihet vetëm nëpërmjet faqes zyrtare të internetit (shkoni këtu për të hyrë): në këtë drejtim, është e rëndësishme të shmangen faqet e internetit të palëve të treta të tilla si Amazon ose Ebay, pasi që i njëjti produkt nuk do të shitet me të gjithë përbërësit e listuar. Në vend të kësaj, shkoni në faqen e internetit të prodhuesit dhe plotësoni formularin me detajet tuaja personale. Pas përfundimit të këtyre hapave, ju do të merrni një telefon që konfirmon porosinë, pas së cilës ai do të dërgohet direkt në adresën tuaj, dhe ju do të jeni në gjendje të paguani korrierin.

Leave a Comment